Thursday, December 30, 2021
atominės energijos renesansas artėja
Sunday, December 12, 2021
Kas darosi? Klausimai konservatoriams.
“The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts.”
― Bertrand Russell
"He knows nothing and thinks he knows everything. That points clearly to a political career."
― George Bernard Shaw
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konservatoriai Lietuvoje save pristato kaip "patriotinę" partiją, kuri atstovauja krikščioniškas, tradicines vertybes, netoleranciją korupcijai, nepotizmui ir pan. Bent jau tokia retorika, ir jei tokie atvejai atsitinka jų oponentams, kritika būna griežta ir negailestinga. Dabar ši partija yra pagrindinė Seimo ir Vyriausybės partija.
Kadangi neesu susietas su jokia partija ir tvarkingai balsuoju rinkimuose remdamasis tuo ką matau ir suprantu, kiekvieną kartą bandau įvertinti politikų veiklą ir kaip ji paveikia mane ir mano bendrapiliečius.
Šiuo metu prisikaupė toks akmenukų maišelis. Išvardysiu tik stambesnius, vertybinius. Bandysiu ieškoti pateisinimų, paaiškinimų ir pan. Jei kas gali duoti daugiau info, įmeskit komentarą.
1. Čia yra naujiena, paskatinusi parašyti šitą postą. Dabartinis Seimas atsisakė užbaigti liustracijos procesą ir nesiėmė buvusių KGB bendradarbių išviešinimo klausimo. Kodėl konservatoriai stabdo KGB agentų išviešinimą???
2. Apie stiprius korupcinius vidaus reikalų ministrės ryšius pasakoja S. Malinauskas čia. Palangoje panašu bus mitingas prieš A. Bilotaitę organizuotas konservatoriaus (!) Š.Vaitkaus.
3. Administracinis nemokšiškumas ir koordinacijos tarp LR Vyriausybes ir Lietuvos Geležinkelių nebuvimas Belaruskalij atveju. Visu balsu šaukiama koks Lukašenka blogas ir kaip reikia griežtesnių sankcijų, ir staiga paaiškėja kad valstybinei įmonei pelnas yra svarbiau. Tuo pačiu metu Baltarusijos eksportas per Estijos uostus muša rekordus.
4. Demaršai Kinijos atžvilgiu ir to pasėkmės. Aš suprantu, kad Lietuva formaliai teisi, bet nė viena šalis pasaulyje neleidžia vadinti Taivano atstovybės taip kaip Lietuvoje. Visur ji vadinama sostinės, Taipėjaus atstovybe. Gal visos kitos šalys - Danija, Didžioji Britanija, JAV ir pan., ne tokios moralios kaip Lietuva? Suprantu kad nereikia leisti kinams supirkinėti viską Lietuvoje kaip jie daro Baltarusijoje ar Afrikoje, bet kas buvo norėta šiuo atveju pasiekti? Ar buvo padaryta bent kokia analizė kaip tas paveiks Lietuvos interesus ir verslus? Juk prekyba su Taivaniu bent 5 kartus mažesnė nei su Kinija?
5. Savanaudiškumas nematytas esant valdžioje kitiems. Atvejai čia ("Ant dviejų kėdžių ir iš dviejų piniginių: ministrai Seimo nariai nespjauna ir į kanceliarines Seimo išlaidas") ir čia ("Privilegijos sugrįžo: Seimo valdyba palaimino parlamentarų teisę vėl nuomotis automobilius už parlamentines lėšas")
Vaizdas toks: ant vienos svarstyklių lėkštės padedam smulkias privilegijas, ant kitos - KGBistų vardų išvirešinimą. Visgi praėjo 30 metų, jų karjierai ko gero nebepakenksi? Sprendimas - randama laiko svarstyti privilegijų klausimą, liustracijos svarstymas atidedamas.
Klausimas pabaigai. Multiple choice question. Ar ši valdžia yra:
- krizių kūrimo
- krizių sprendimo
- vertybinė, kovojanti prieš blogus režimus visame pasaulyje, prieš korupciją ir už viešumą politikoje ir valstybės valdyme
- kita
Stebime toliau ir ieškome atsakymų.
P.S. straipsniai pasirodę po šio blogo paskelbimo:
Prezidentas Valdas Adamkus neigiamai vertina santykių su Kinija sugadinimą:
"Pavyzdžiui, susiklostę santykiai su Kinija. Man atrodo, kad nuostoliai yra milžiniški. To visiškai nereikėjo. Taivano klausimu turėjo vykti daug diskusijų, pozicija turėjo būti suderinta su Seimu, Vyriausybe ir prezidentu ir tik nutarus, kas geriausia šiame santykių palaikyme ar nepalaikyme, Taivano pripažinime ar nepripažinime, turėjo būti imtasi sprendimų.
Ir kas turėjo tą žingsnį padaryti pirmasis? Pasaulis – didžiosios valstybės, kurios turi įtaką ir kurių sprendimas duotų rezultatų, o ne Lietuvėlė. Su pagarba Lietuvėlei, lenkiu galvą prieš ją, bet tai ne mūsų jėgoms. Ne mes galime būti pavyzdys, kaip pasaulis turi elgtis. Štai tokių dalykų užsienio politikoje negali būti. Ir aš tikiuosi, kad tai daugiau nepasikartos."
Vienas iš matomiausių Lietuvos verslininkų Robertas Dargis pateikia savo nuomonę dėl Taivano ir Kinijos čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000192589/svarbus-pokalbis-verslininkas-robertas-dargis-lietuva-paskubejo-priimti-sprendimus-del-taivano-ir-kinijos-o-juos-svarstant-pritruko-isminties bei čia https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/robertas-dargis-nugaletojai-pirma-laimi-o-paskui-eina-i-kara-18-1624574
Prezidentė Dalia Grybauskaitė linki sekančiais metais nešaudyti sau į kojas:
Thursday, December 9, 2021
D. Gordon apie įvairius dalykus
... manau geros įžvalgos, todėl dalinuosi
Tuesday, November 23, 2021
Thursday, November 4, 2021
pora įdomių video
Vis daugėja žmonių kuriems rūpi ir kurie gali išreikšti savo nuomonę net jei 'sisteminiams' kanalams jie neįdomūs.
Šie video priklauso šiai kategorijai. Smagaus žiūrėjimo.
Wednesday, October 27, 2021
Saturday, October 23, 2021
apie ginklus
galima pateikti daug skaičių, bet pasaulyje yra tik keletas valstybių, kurios gamina ir parduoda ginklus. Tarp valstybiu kurios tuo užsiima yra JAV, Rusija, Kinija, Izraelis, Indija, Pakistanas ir.neutralioji Švedija ir pan. Tai didelis verslas atnešantis didelius pelnus ne tik gamintojams, bet ir įvairiems konsultantams, ginklų platintojams ir pan.
Thursday, September 30, 2021
Leonidui Donskiui atminti
Puikus video. Tik viena citata, bet būtų galima cituoti daug ....
21:22 citata (perfrazuojant) - gal tinka vienai iš dabar valdžioje esančių partijų ????
"bet kokia kairė, patekusi į galios lauką paprastai prisitaiko, dažnai atsisako daugelio savo pozicijų...
Rėkauti nuo bačkos yra vienas dalykas, o patekti į tikrą galios lauką yra visai kas kita...
... niekas tikrųjų savo idealų (kairės ar dešinės) nepritaiko ir neįgyvendina. "
-L. Donskis
Tuesday, September 21, 2021
Brazililiška muzika
Tuesday, September 14, 2021
Friday, September 10, 2021
John Anderson & Victor D. Hanson apie JAV pasitraukimą iš Afganistano
Jei ši analizė teisinga, artėja labai sunkūs ir neramūs laikai.
Sunday, September 5, 2021
citata šiai dienai
"A man politically free, that is, one who enjoys the right before the law to exercise his energies when he pleases (or not at all if he does not so please), but not possessed by legal right of control over any useful amount of the means of production, we call proletarian, and any considerable class composed of such men we call a proletariat."
"Politiškai laisvas žmogus, t.y. žmogus įstatymiškai galintis elgtis taip kaip nori, bet nevaldantis jokio naudingo turto (kapitalas ar gamybos priemonės), yra vadinamas proletaru, o reikšminga klasė sudaryta iš tokių žmonių yra vadinama proletariatu."
"The Servile State" Hilaire Belloc, 1912
Friday, September 3, 2021
sukrečiantis video - Philadelphia
Philadelphia (Filadelfija) yra JAV valstybės lopšys. Ikoniškasis Ben Franklin gyveno ten, ten buvo pasirašyta JAV konstitucija, ten yra Laisvės Varpas (Liberty Bell). Miestas visos Amerikos mastais yra simbolinis ir labai svarbus.
Paskutiniu metu šis miestas yra nuosmukyje, didelė bedarbystė, problemos su narkotikais. Vienas žmogus padarė šį video - mane jis tikrai sukrėte.
Sunday, August 15, 2021
mintis šiai dienai
If you want to change the world ...
Start singing when you're up to your neck in mud.
Jei nori pakeisti pasaulį ...
dainuok, nors būtum purve iki kaklo.
-William H. McRaven "Make Your Bed"
Tuesday, July 27, 2021
apie atbėgėlius
rašysiu trumpai ir glaustai. Visų pirma, tiems kas nežino, už S. Tichanouskajos priglaudimą ir paramą Baltarusijos opozicijai Lukašenka viešai prieš kameras pasakė kad jis užtvindys Lietuvą pabėgėliais ir narkotikais.
Neilgai trukus, Lietuvos teritorijoje, netoli nuo sienos su Baltarusija pradėjo atsirasti labai daug atbėgėlių, labai daug iš Irako, bet taip pat iš nestabilesnių Afrikos šalių.
Kaip aš vertinu situaciją? Nelabai gerai. Vidaus reikalų ministrės darbas ir komunikavimas ("koncentruotos stovyklos") palieka norint geriau. Prezidentas tyli. Užsienio reikalų ministro vizitas į Iraką priveda prie to kad skrydžių skaičius iš Bagdado į Minską padvigubinamas.
Minskas siūlo irakiečiams "skiepytis" Baltarusijoje, ir tuos žmones jų pačių noru paverčia režimo įrankiais - atvykusius į Baltarusiją, juos organizuotai surenka ir atveža prie Lietuvos sienos.
Tai jau yra karas. Karas kitoje formoje - be kulkų ir bombų - kai šalyje nestabilumą ir sumaištį atneša ne žalieji, bet rudieji žmogeliukai. Tarp jų esu tikras yra keletas patreniruotų kurstytojų, kurie gal yra Lukašenkos režimo apmokomi ir apmokami. Kaip gintis?
Priimant visus, jie visi pabėgs į "turtingą" Europos dalį. Kaip ir blogas sprendimas. Baltarusija atgal jų nepriima. Jų ilgai palapinėse arba žiemą apyšaltėse mokyklose nepalaikysi - tuose kraštuose iš kur tie vargšai atvyko šaltis yra nežinoma ir nepatirta sąvoka. Manau žiemą srautai turėtų savaime nuslūgti. Įdomu, ar tos palapinės pritaikytos žiemos sąlygoms?
Įdomu, kokį kelią pasirinks mūsų vyriausybė - man tai bus lakmuso popierėlis parodantis jų organizacinius ir komunikacijos sugebėjimus. Vyriausybė ir Seimas dabar kontroliuoja įstatymų vykdymą ir leidimą, ir visi žino kurios partijos ką delegavo.
Wednesday, July 21, 2021
Wednesday, July 14, 2021
Tuesday, July 6, 2021
Apie korporacijas ir pinigus
Pasaulyje vyksta daug pokyčių. Vienas iš naujesnių pokyčių yra internacionalinių korporacijų atsiradimas. Prieš maždaug 200 metų, buvo galingos valstybės, feodalai, ar prekybinis/industrinis elitas. Valstybė (su mažomis išimtimis, tarkim Dutch West Indies company) buvo tas darinys kuris buvo pats galingiausias ir kuriam negalėdavo prilygti joks prekybininkas.
Maždaug prieš 100-150 pradėjo rastis naujas darinys - korporacija. Šiais laikais jau yra susikūrę daug korporacijų, kurių generuojamas pelnas yra didesnis nei daugelio valstybių vidaus produktas; tos korporacijos jau yra galingesnės nei kai kurios valstybės. Kas dar įdomiau, valstybės viduje galiojantys įstatymai korporacijoms netaikomi.
Gaunasi keistas paradoksas - žmonės norėjo laisvės, sukūrė demokratiją ir vienas kitą atsveriančias galias (įstatymų leidyba, vykdymas ir teismai) ir bandė įstatymiškai užtikrinti lygias teises visiems ir kiekvienam. Tačiau korporacijose nieko tokio nėra. Nei žodžio laisvės, nei demokrationio valdžios rinkimo ir pan. Dažnai korporacija veikia ne taip skirtingai nei kokia autoritarinė šalis - valdanti žmonių grupė nusprendžia kas ir kaip bus daroma ir ne visada svarbiausias yra viešasis gėris ar interesas (prisiminkim GRIGEO). Nedemokratiškai valdoma korporacija gali kontroliuoti spaudą ir televiziją ir visai sėkimgai įtakoti šalyje vystančius "demokratinius" procesus.
Taigi, ko gero galima sakyti kad A. Smitho aprašyta "nematoma rinkos ranka" sukuria sąlygas atsirasti korporacijoms kurios pagal dydį gali pranokti kai kurias valstybes bet kurioms taikomi visai kiti standartai - korporacijos viduje niekas nelaukia nei demokratijos, nei žodžio laisvės ir pan. Facebook tave gali užblokuoti dėl to kad per dažnai postini, o Twitter gali suspenduoti net JAV prezidentą - ir tam nereikia jokio teisminio ar administracinio proceso.
Man kažkodėl atrodo kad Laisvės partija, o gal ir kitos į libertarizmą linkusios partijos yra iki galo nespuratę (didelio) kapitalo ir visuomeninio intereso tarpuveikos ir sąveikos. Iš to ką kai kurie iš jų kalba, gali suprasti kad jie mano, kad kapitalas ir korporacijos pelno siekis išspręs visas problemas. Aš su tuo negaliu visiškai sutikti ir ko gero labiau būčiau linkęs prie Skandinaviško modelio kur visuomenė/valstybė aklai nepasitiki kapitalu.
Pabaigai pridedu video kur Michael Sandel diskutuoja kas gali būti įvertinama pinigais, kas gali būti perkama ir parduodama, o kas ne; kur yra riba. Gerų Mindauginių ;)
Tuesday, June 29, 2021
Thursday, June 17, 2021
Apie senovės prūsus
Gana nemažai galvojau apie prūsus kurie yra mūsų giminiška tauta ir kurie išnyko maždaug 14-15 amžiuje. Toks tas gyvenimas - net ir iš pažiūros geriausi dalykai keičiasi, nyksta net ir nuostabiausios civilizacijos ar kultūros. Na bet kažkaip kitaip pajauti kai išnyksta gal ir artima tauta, istoriškai žiūrint taip neseniai dar čia buvusi.
Vienas iš ryškesnių pavyzdžių Europoje yra keltų tautos, gyvenusios tarkim dabartinėje Prancūzijoje, o dabar tomis kalbomis bekalba tik kai kur Airijoje ar Britanijoje. Tautos ar gentys tada gana daug kilnodavosi, ir tai, kad viena tauta vienoje vietoje išnyko ir galbūt atsirado kitoje nebuvo toks išskirtinis įvykis. Kas dar įdomiau, dažnai pirminiai gyventojai priimdavo atėjūnų kalbą ir identitetą. Kaip pavyzdys gali būti Bulgarija, kur genotipas visai nėra slaviškas, bet pati šalis yra griežtai slaviška; kaip manoma čia Kirilas ir Metodijus sukūrė kirilicą - kai kurių slavų kalbų rašymo sistemą.
Taigi grįžkim prie prūsų. Jie gyveno tose vietose kur dabar yra Lenkijos Mozūrų ežerai ir dabartinė Rusijos Kaliningrado sritis. Prieš kokį 100 metų tos vietos vadinosi Rytprūsiais arba Ost Preussen. Supaprastintam ir sutrumpintam variante šios žemės istorija yra maždaug tokia.
Prūsai buvo vieni iš pačių stipriausių ir pažengusių baltų genčių. Romuva, Krivių Krivaitis buvo čia, vadinamoji Vaidevučio vėliava jau turėjo užrašą runomis kuris po šiolei neiššifruotas. Vikingai, kurie gana nevaržomai plaukiojo šiaurės Rusios upėmis ir Šiaures jūroje, į šias vietas nelindo. Yra išlikęs danų karaliaus prašymas, kad Dievas jį apsaugotų nuo prūsų.
Tokie buvo laikai - gentys kariavo viena su kita ir prūsų kaimynai lenkai irgi bandė juos paspausti... Paspausti nepavyko, nes prūsai gana sėkmingai apsigynė ir pradėjo rengti atsakomuosius žygius.
Tada lenkų valdovas Konrad I davė tokią ginčijamą vietą, Kulmo (Chelmno) žemę, Teutonų Ordinui tam kad šie suvaldytų tuos pagonis. Davė ne tik žemę, bet ir paramą, viskas buvo pavadinta 'Šiauriniais Kryžiaus žygiais' (Northern Crusades). Teutonai buvo stipresni nei lenkai. Gavę žemes, jie gretai apsistatė pilimis ir pradėjo plėstis į prūsų žemes. Užmojai buvo dideli - Marienburg/Malbork pilis yra pati didžiausia viduramžių pilis visoje Europoje. Tryliktame amžiuje Prūsija degė. Viena tauta - germanai - bandė išstumti ar asimiliuoti kitą tautą - prūsus. Jiems tai pavyko ir po kiek laiko jie pradejo užpuolineti tuos pačius lenkus... Ko pasėkoje lenkai pradėjo ieškoti sąjungos su lietuviais ir tik 1410 Žalgirio mūšyje nugalėjo teutonus.
Istorijos ratas sukosi, ir galima tik spėlioti kur pradingo prūsai kurie nesitaikė su atėjusiais teutonais. Yra išlikę pasakojimų apie rytų galindus (golyad'), kurie palikę savo gyventas žemes Prūsijoje persikėlė į dabartinio Možaisko apylinkes - ir kaip rusų kunigaikščiai kovėsi su galindais prie Protvos upės. Taip pat būtų galima svarstyti, ar dalis prūsų nepersikėle į žemes kur jau gyveno kiti baltai - lietuviai ir žemaičiai, juos sustiprindami. Tai irgi gana įmanoma, nes tos žemės buvo labai retai apgyvendintos. Mazdaug tuo metu lietuviai ir žemaičiai laimėjo keletą labai svarbių mušių - tarkim Durbės, Saulės mušiai prieš kryžiuočius; arba Ringaudo (Ryngold) vadovautas mūšis prieš trijų slavų kunigaikščių ir mongolų suvienytas pajėgas prie Nemuno netoli Minsko (Mohilna mūšis) ...
Saturday, June 5, 2021
Matthew McConaughey kalba su Sadhguru
gana įdomus filosofinis pokalbis tarp jogo ir žinomo aktoriaus
Thursday, June 3, 2021
Neramūs laikai
Dabar yra ypatingi laikai. Prieš keletą dienų, Lukašenkos režimas Baltarusijoje nusodino Ryanair lėktuvą, kad suimti opozionierių. Tas yra rimtas tarptautiniu susitarimų pažeidimas, nes lėktuvas yra laikomas tos šalies, kur jis registruotas teritorija - taigi toks nusodinimas yra tam tikra prasme šalies suvereniteto pažeidimas. Manau Lukašenka padarė tai gerai neįvertinęs pasekmių, bet Europos reakcija buvo gana stipri, griežta ir vieninga. Dabar per Baltarusijos teritorija skrenda gana mažai Europos avialinijų, planuojama daugiau sankcijų. Belavia negali skraidyti Europos Sąjungos erdvėje. Roman Protasevich ir jo drauge (Rusijos piliete) Sofia Sapega dabar sėdi areštineje Baltarusijoje. Įdomu būtų sužinoti ar ji turi ką bendro su Lietuvos didikais Sapiegomis?
JAV prezidentas Joe Biden birželio viduryje susitinka su V. Putinu. Kai kurie apžvalgininkai sako, kad dabar JAV jaučia daug spaudimo (ekonominis ir geopolitinis) iš Kinijos, ir jei jie bus 'minkšti', tas duos signalą Kinijai stipriau reikštis Pietryčių Azijos regione. Taigi signalas Rusijai turi buti stiprus, tam kad Kinija per daug nesišakotų. Kai kas šį susitikimą prilygina Jaltos konferencijai, kada buvo pasidalintos įtakos sferos tarp Tarybu Sąjungos, JAV ir Didžiosios Britanijos. Bus įdomu pamatyti kuo tas susitikimas baigsis.
Monday, May 24, 2021
Ian Bremmer apie lėktuvo užgrobimą
gerbtinas politikos apžvalgininkas amerikietis Ian Bremmer mano kad realiai jokio atsako dėl lėktuvo užgrobimo nebus nes Europos Sąjunga nesusistars (kad priimti sankcijas reikia visų šalių pritarimo, o Vengrijos Viktorą Orbaną jis įvardija kaip Baltarusijos rėmėją), o JAV šiuo metu nori atgaivinti santykius su Rusija. Gana pesimistinė prognozė ...
Friday, May 14, 2021
Trevor Noah apie Izraelio-Palestinos konfliktą
Keisti laikai - kai politikai neranda sprendimų, klausome komikų. Man - kaip gana ribotai suprantančiam apie šį konfilktą - tai ką sako Trevor Noah yra priimtina:
Thursday, May 13, 2021
mintis šiai dienai
The opinion of 10,000 men is of no value if none of them know anything about the subject.
10,000 žmonių nuomonė yra nieko verta, jei jie neišmano to dalyko apie kurį šneka.
Tuesday, April 13, 2021
Wednesday, April 7, 2021
Friday, April 2, 2021
Thursday, March 25, 2021
Friday, March 5, 2021
atominei energijai atėjo laikas atgimti
Keletą dešimtmečių atominė energija buvo laikoma nesaugia ir brangia. Brangi ir nesaugi ji buvo todėl, kad dėl ekonominių sumetimų reaktoriai turėjo būti labai dideli ir galingi; kaip žinome iš Černobylio patirties, jei turi galingą reaktorių, tai ir avarija bus "galinga".
Tačiau technologija nestovi vietoje, ir jau pradėjo atsirasti nelabai brangūs maži atominiai reaktoriai apie kuriuos buvau rašęs anksčiau.
Prieš porą dienų mano dėmesį patraukė žinutė kur rašoma kad Microsoft įkūrėjas Bill Gates investavo daug pinigų į TerraPower - kompaniją inovuojančią atominės energijos srityje. Vienas iš projektų yra nelabai didelis natriu šaldomas reaktorius. Galia nelabai didelė, 345 MWe - kas yra maždaug 3 kartus mažiau nei generuodavo Ignalinos AE vienas blokas.
Planai jau gerokai pasistūmėję, TerraPower ir GE Hitachi Nuclear Energy konsorciumas planuoja turėti komercinį projektą šio dešimtmečio gale. Tas labai džiugu, nes atominė energija, jei panaudota teisingai, yra labai ekologiška, saugi, ir reikalaujanti mažai priežiūros.
Pabaigai pridedu "The Economist" polemiką kodėl atominė energija pasidarė nepopuliari:
Monday, March 1, 2021
mintis šiai dienai
Все хотят изменить мир, но никто не хочет измениться сам.
- Лев Толстой
-----------
Visi nori keisti pasaulį, bet niekas nenori keisti savęs.
- Lev Tolstoj
-----------
Everyone thinks of changing the world, but no one thinks of changing himself.
- Leo Tolstoy
Monday, February 22, 2021
Monday, February 15, 2021
SKAVLAN!
mėgstu gerą polemiką. Jau kuris laikas stebiu švedų/norvegų pokalbių laidą kuri vadinasi SKAVLAN. Laidos vedėjas norvegas Fredrik Skavlan veda laidą angliškai kviesdamas pačius įvairiausius žmones iš Skandinavijos, Didžiosios Britanijos ar Šiaurės Amerikos.
Šią laidą bežiūrėdamas kažkiek pasiilgstu Leonido Donskio laidų, kur jis prieš Lietuvos publiką bendraudavo su kitų šalių intelektualais; taip pat buvo kelios Ryčio Zemkausko laidos kur jis tarkim šnekino Laurie Anderson. Netgi sovietmečiu buvo tokia super populiari laida su estu vardu Urmas Ott.
Šiuo metu jaučiu, kad gerų kontaktų, ryšių, santykių, diskurso, kurie atneša nuomones iš už Lietuvos, nėra arba yra labai mažai ir jie specializuoti. Čia būtų mano palinkėjimas - sukurti daugiau projektų su latviais, estais, lenkais, baltarusiais, ukrainiečiais, rusais, suomiais, skandinavais ir pan., kur diskutuojamos mums rūpimos problemos, populiari kultūra, muzika, filmai ir kiti dalykai. Ir kad tos laidos būtų pastovios.
Pabaigai noriu pridėti Skavlano pokalbį su kanadiečiu Jordanu Petersonu. Jis yra gana kontroversiška asmenybė kurio tarkim JAV daug laidų vedėjų bijotų kviesti pokalbiui. SKAVLAN, ko gero visumoj šiauriečiai, tų temų nevengia, jas išdiskutuoja. Įdomu stebėti skandinavų reakcijas į tai ką jis sako; matosi aukšta vidinė žmonių kultūra ir geras išsilavinimo lygis. Šiuo metu ši laida yra pati populiariausia pokalbių laida šiaurės šalyse, transliuojama Švedijoje, Norvegijoje ir Suomijoje. Būtų neblogai kad ir Lietuvoje būtų ;)
Smagaus žiūrėjimo ;)
Wednesday, February 10, 2021
mintis šiai dienai
"The object of life is not to be on the side of the majority, but to escape finding oneself in the ranks of the insane"
"Gyvenimo tikslas nėra būti su dauguma; tikslas yra neatsirasti tarp pametusių protą"
- Marcus Aurelius
Saturday, January 30, 2021
Niall Ferguson apie COVID-19
Labai žinomas istorikas, Niall Ferguson, dalinasi savo įžvalgomis apie COVID-19.
Anot jo, vasario gale-kovo viduryje turėtų būti ženklus pagerėjimas; taip pat galima ir 4 viruso banga kuri yra sukelta specifinės viruso atmainos, bet kol kas ženklai tokie kad vakcina tą atmainą suvaldo. Verta stebėti Izraelį, nes ten vakcinacijos sparta yra didžiausia visame pasaulyje.
Kitas jo pastebėjimas yra tas, kad Pietų Korėja is Taivanis su virusu susitvarkė daug geriau nei Europa visai nenaudodami karantino ir be drakoniškų priemonių verslų atžvilgiu. Ten plačiai naudojami 'contact tracing' ir saviizoliacija.
6 pastabos apie ateinančius keletą metų:
1. Virusas. Bidenas yra 78, tas yra tiek kiek R. Reagan buvo savo prezidentavimo gale. Tai senas amžius ir žmonės gali susirgti arba mirti. Prezidentė Harris?
2. Imigracija. Bideno kalbos apie nelegalių imigrantų legalizavimą sukels naujas nelegalų bangas ir tas bus problema.
3. Tolesnis žmogžudysčių ir žiaurių nusilkaltimų augimas JAV.
4. JAV skolos augimas.
5. Kinijos galios augimas. Kinija ekonomiškai gali aplenkti JAV iki 2030. Kinijos sustabdymo retorika yra dalinė priežastis kodėl buvo išrinktas Trump.
6. Cold War 2: USA vs China. Kova dėl galios ir įtakos pasislinko palyginus su Cold War 1. Anksčiau Europa buvo vieta kur susidūrė JAV ir TSRS. Dabar greičiausiai Taivanis bus ta vieta kur JAV ir Kinija surems ragus. Europa ko gero nuspręs likti nuošaly, nes ji mažai gauna iš dalyvavimo konflikte.
Daugiau čia:
Tuesday, January 26, 2021
dar kartą apie R. Pakso skrydį ir apkaltą 2003m.
labai įdomu, daug karčių žodžių žinomiems žmonėms, kažkuo siejasi su mano praeitu postu apie subversiją.
Monday, January 25, 2021
Apie subversiją
Wednesday, January 13, 2021
Wednesday, January 6, 2021
Vokiečiai Lietuvoje ir Latvijoje 1941
visai netikėtai youtube išmetė video kuris aš manau rodo vokiečių įisveržimą į Sovietų Sąjungos okupuotą Lietuvą. Lietuva ribojosi su Rytprūsiais, taigi naciai čia pasirodė pirmą karo prieš sovietiją dieną.
Lietuviai džiaugėsi vokiečių atėjimu, nes galvojo kad dabar bus grąžinta laisvė ir radonasis maras bus išvarytas.Deja deja, rudasis maras lietuviais ir jų kova už išlikimą nesidomėjo. Nesugebėję suformuoti lietuviškų SS dalinių, naciai netrukus pradėjo siųsti lietuvius į darbo būrius ir koncentracijos stovyklas.
Video manau rodo vaizdus iš Vilniaus ir Kauno ir apylinkių, taip pat vaizdus iš Latvijos. Rodomas metalinis tiltas manau buvo Kaune - jis buvo susprogdintas besitraukiančių sovietų.