Tuesday, July 14, 2015

Kaip tai prasidėjo


Amsterdamo kanalo gylis 3m - 1m vanduo, 1m dumblas, ir 1m dviračiaiIki šiol gyvenom gana paprastus ir ko gero niekuo labai neišsiskiriančius gyvenimus. Bet atėjo momentas kai mes abu – Asta ir aš – supratome, kad laikas yra vienintelis tikras dalykas kurį mes turime. Apie visa tai bemąstant atėjo ir kita mintis – mes per darbus ir kasdienius rūpesčius pamirsome svajoti. Ne tai kad mes nebesvajojom apie įdomesnį darbą, projektą ar susitikimą su draugais. Čia turiu galvoj svajojimą apie daiktus kurie yra už mūsų įsivaizduojamos ar tariamos realybės ribų. Tas privedė prie sekančios minties – kaip panaudoti laiką taip, kad mums tas būtų reikšminga.

Kaip reikšmingai praleisti laiką yra labai subjektyvus dalykas – kas vienam žmogui yra visiška nuobodybė kitam žmogui gali būti puikiausias užsiėmimas kurio jis arba ji nekeistų į nieką kitą. Mūsų atveju buvo keletas apribojimų, kurių pagrindinis buvo būti kartu su šeima, daryti tai kas mums įdomu kaip šeimai ir tuo pat metu padaryti kažką, kas pakeistų mūsų ir mūsų vaikų gyvenimą – ir pageidautina kad į gerąją pusę.

Taip ir gimė ši idėja – mums penkiems praleisti metus keliaujant po įvairias šalis.

Pirmas įrašas – Olandija (7.1-7.17)


Iš tikrųjų turėčiau sakyti Nyderlandai, nes Olandija yra viena iš Nyderlandų provincijų. (Tas nėra kažkuo įpatinga – pvz. Lenkija lietuviškai kyla nuo “lech”, kas buvo viena iš Lenkijoj gyvenusių slavų genčių.) Sąvoka “The Low Countries” arba kitaip sakant “Žemumų šalys” šiais laikais apima visą Benelux'ą, kurį istoriškai sudarė 17 provincijų. 7 iš šių provincijų pasuko Protestantizmo keliu ir 1581 metais sukilo prieš Ispanijos kontrolę – tai ir buvo Nyderlandų valstybiškumo pradžia.

Žemumų šalys istoriškai buvo ir ko gero vis dar yra vienas iš pačių labiausiai išsivysčiusių regionų Europoje po Romos Imperijos subyrėjimo. Kai kas mano, kad aukštas visuomenės ir ir bendruomeniškumo lygis kyla iš šalies geografijos. Maždaug pusė šalies teritorijos yra jūros lygyje ir išlieka neapsemta tik dėka nesuskaičiuojamų pylimų kurie tęsiasi palei upes atribodami dirbamą žemę nuo užliejamų plotų. Pylimų taisymas ir priežiūra būdavo užsiėmimas reikalaujantis visų bendruomenės narių pastangų. Žemės trūkumas pavertė olandus gerais prekybininkais, amatininkais ir jūreiviais. Olandai paliko labai ryškų pėdsaką JAV. Pirmieji New Yorko valstijos gyventojai buvo olandai, o pats miestas vadinosi New Amsterdam. Daug vietovardžių yra olandiški, W. Irving'o “Rip Van Winkle” duoda kažkiek supratimo apie olandų gyvenimą Naujajame pasaulyje. Netgi žodis "Yankee" pagal vieną versiją kyla nuo olando Jan Kees (Jan Kees buvo vartojamas panašiai kaip kaip tarkim rusas gali būti pavadintas Ivanu).

Kalbant apie Olandiją negalima nepaminėti 1953 metų potvynio. Jo metu buvo užlieta daug žemės ir žuvo neįtikėtai daug žmonių. Po šio įvykio šalis nusprendė pastatyti jūroje barjerą, kuris apsaugo krantą nuo kylančios jūros. Amerikos statybos inžinierių bendrija (ASCE) laiko šį projektą vienu iš 7 šiuolaikinio pasaulio stebuklų.

Emocijų ir minčių daug, žmonės labai draugiški ir svetingi. Bet viskas kažkaip dar nesusigulėjo, taigi šiame įraše emocinį aspektą praleisiu.

Pridedu keletą nuotraukų iš mūsų kelionės.


Kraštovaizdis šalia Sleeuwijk

Laiveliai Spakenburg'e
Saulėlydis dviračių take prie Eemhof

Vasarnamiai           

No comments:

Post a Comment