Friday, March 11, 2011

su Kovo 11-ąja

Norėčiau visus pasveikinti su Lietuvos Nepriklausomybės švente - Kovo 11-ąja. Taigi jau dvidešimt vienus metus Lietuva nepriklausoma. Ar tokios Lietuvos tikėjomės tada, kai tada ėjom į demonstracijas, mitingus; susikabinę stovėjom prieš ginkluotą okupanto kareivį?

Ar neatsitiko taip, kad tie kurie gerai gyveno sovietmečiu, mutavo ir labai sėkmingai prisitaikė prie naujų sąlygų - iš principo uškrėsdami naują valstybę iš vidaus? Tas virusas - tai tas pats homo sovieticus cinizmas, nepilietiškumas, ir į viską žiūrėjimas pro asmeninės naudos prizmę. Kažkodėl visuomenė tai priima - juk ne veltui tūlas Juozas Imbrasas buvo išrinktas į Europarlamentą po visų jo viražų su Nacionaliniu stadionu ir kitais panašiais dalykais, tarkim Vilniaus metro studijomis ir kelionėmis į Ciūrichą. Tas virusas panašu kad visuomenę nustūmė į tokį lygį kad dauguma žmonių nusprendžia nebalsuoti (čia A.Mamontovas aiškina kodėl tas blogai), tuo pačiu palikdami laisvo veikimo erdvę ir suteikdami daugiau galių tiems kurie ateina balsuoti. Deja tie kas ateina balsuoti jau įrodė, kad nėra pats gudriausias tautos elementas - iš principo žmonės balsuoja už tuos kurie daugiau žada, o paskui per sekančius rinkimus vėl užlipa ant to paties grėblio. Nežinau ar kas prisimena Darbo partijos 111 dienų planą prieš keletą metų. Kur jis dabar? Ar kas patikrino kaip jis buvo įvykdytas? Ar bent kas paklausė? Įdomiausia tai, kad paskui skundžiamasi kad valdžioj vagys ir pan. - bet kas tuos "vagis" ten atvedė?

Dar vienas dalykas kuris mane kiekvieną kartą labai suerzina yra pretendentų į Seimą ar kokią savivaldybę melavimas apie savo užsienio kalbų žinias. Anketose visi gana drąsiai prirašo bemoką vokiškai, angliškai, prancūziškai ir pan. Bet kai prieinama prie reikalo dažnai gaunasi šnipštas. Apie pono Pakso užsienio kalbos žinias jau esu rašęs. Štai dar vienas - mano žemietis, dabartinis kandidatas į Vilniaus merus Almantas Petkus - nurodo mokąs vokiškai ir rusiškai. Klausimas: ar kam teko girdėti jį besirokuojant vokiškai?

Neseniai mačiau straipsnelį kur rašoma kad išvykę iš Lietuvos pasidaro didesnias patriotais - atidaro mokyklas, klubus ir pan. Manding čia taip šnekančių visiškas situacijos nesupratimas. Klubai ir mokyklos atidaromi todėl kad integracija nėra toks paprastas dalykas. Nepasidarysi tikru airiu ar anglu ką tik išlipęs iš lėktuvo. O kažkokio tai socialinio gyvenimo, draugų rato ir panašiai norisi.

Norėčiau baigti šį rašinėlį linksmesne gaida. Tai štai - kad ir kaip būtų blogai, bet dabar žmonės turi daug daugiau galimybių nei sovietmečiu. Dabar gali kalbėti ką tik nori, siekti laimės ir turtų kur tik nori. Ir prie viso to turi atstovus kuriuos pats išrinkai kad tave valdytų. Juk tai geriau nei sovietmetis, kur reikėjo net tik svečios šalies vizos bet ir leidimo išvažiuoti, kur dauguma dalykų buvo cenzūruojama, ir kur galėjai "rinktis" iš vieno kandidato?

Tai gal yra dėl ko džiaugtis? Su Švente!

P.S.
* Pokalbis su Prezidentu Valdu Adamkumi

* Skaitytinas pokalbis su L.Truska

* Čia "karštas vakaras" tarp Lietuvos politikų - kur ji eina:

No comments:

Post a Comment