Monday, November 9, 2009

Lenkiškos pavardės

Žemiau pateikiu nuoroda i p. R.Valatkos straipsnelį, su kuriuo aš visiškai sutinku:
http://www.lrytas.lt/-12576999441255709860-suriesim-lenkus-%C4%AF-aplietuvint%C5%B3-pavard%C5%BEi%C5%B3-rag%C4%85.htm

Kaip pagalvoji - tokie sprendimai nieko gero nepasiekia ir tik supriešina žmones. Labai lengva tą problemą juk būtų išspręsti - kieno rašmenys nėra paremti lotyniška abėcėle - tada galima 'sulietuvinti'; jei rašmenys paremti lotyniška abėcėle - tada negalima. Mažne visa Europa taip daro - kam dar išradinėti dviratį? (Gal veikti nėra ko?)

Mano supratimu įstatymai skirti tam kad nubrėžti ribas kurios užtikrintų, kad visi žmonės valstybėj gyventų saugiai ir oriai; kad jų teisių ir pagrįstų norų negalėtų riboti koks nors mafijozis ar politikierius. Ar aš čia kažką ne taip suprantu? Ar lenkų noras lenkiškai rašyti pavardes kažkam grasina ir kažka įžeidžia?

Pabaigai dar viena nuoroda:
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kgirnius-lenkija---joks-strateginis-lietuvos-partneris.d?id=25634827

1 comment:

  1. Sutinku, kad niekam negrasina ir nieko neįžeidžia; kad turime sudaryti savo šalies piliečiams kuo geresnes sąlygas jaustis laisviems, gerbiamiems, turintiems teisę rinktis tai, kas racionalu ir niekam nekenkia. Drausti Lietuvos lenkams ar tuteišiams rinktis pavardę atrodo kaip problemos darymas iš nieko. Juo labiau, kad ant knygų viršelių ir laikraščiuose tai rašom užsieniečių pavardes užsienietiškai, jų pasuose tokias pavardes matom ir nusirašinėjam. :) Edward Lucas pas mus, o ne Edvards Lukass, kaip pas latvius. Aišku, juokinga arba bjauru, kad Lenkija prie latvių ir slovakų nesikabinėja šiuo klausimu, tik prie lietuvių.
    Aišku, "lenkų" tuo būdu Lietuvoj, matyt, kažkiek padaugės. Gal tie lenkai pradės reikalauti dar daugiau lenkiškumo iš lietuvių Lietuvoje. To ir bijoma.

    ReplyDelete