Thursday, November 30, 2023
Friday, November 24, 2023
Juodojo penktadienio proga ;) Gore-Tex kritika.
Kanadietis Ryan ir FortNine pateikia puikią Gore-Tex apžvalgą. Gore-Tex labai ilgai buvo laikomas neperšlampamų bet kvėpuojančių audinių 'aukso standartu'.
Bet pasirodo visai be reikalo - anot jo analizės, šis produktas nėra toks geras kaip jį pateikia marketingo specialistai.
Smagaus žiūrėjimo !
Thursday, November 23, 2023
Bio City ir biotechnologijos Lietuvoje
Vladas Bumelis yra vienas žinomiausių Lietuvos biotechnologų. Jo įkurta Northway medicinos centrai yra labai sėkminga medicinos paslaugų kompanija, sekantis žingsnis yra BioCity, kuris jei viskas pasiseks bus vienu iš didžiausių tokio pobūdžio centrų Europoje. Daugiau info yra čia.
Sėkmės!
Tuesday, November 21, 2023
Andrei Illarionov on why Putin has to be stopped
IMHO this is a very interesting interview. The former senior economic advisor of V. Putin tells us why any treaty with V. Putin's Russia is worthless and why he has to be stopped.
Monday, November 20, 2023
V. Adamkaus mintys iš 2011
V. Adamkaus mintys kurios aktualios ir dabar:
"Dar vienu atskaitos tašku, kai toks elgesys ir „budinti“ nuostata, kad „viskas padaryta laikantis įstatymų“ bus jei ne baudžiami, kaip yra iki šiol, tai bent jau nedelsiant viešinami ir vertinami kaip itin gėdingi. Jau esu kalbėjęs, kad paprotinė teisė demokratinėse valstybėse – ne mažiau galinga jėga, nei įstatyminė. Todėl tas negeroves, kurias formali teisėtvarka formaliai teisina, pati visuomenė turi moralinę teisę ir net moralinę pareigą – griežtai pasmerkti.
Nujaučiu galimą klausimą, kaip tai siejasi su investicijų klimatu ir kitais ekonomikos gyvenimą lemiančiais veiksniais. Atsakau: tiesiogiai ir labai glaudžiai. Niekada nebus patraukli investicijoms valstybė, kurią pareigūnai suvokia siaurai ir technokratiškai, vien kaip būtinybę laikytis užrašytų paragrafų. Niekada nebus patraukli investicijoms valstybė, kurioje, gąsdinant žmones oligarchų įsigalėjimu, nekreipiamas dėmesys į biurokratų įsigalėjimą visose gyvenimo ir veiklos srityse. Beje, negalima leistis ir į kitą kraštutinumą. Neleistina valstybės suvokimą susiaurinti iki sampratos, kad viską lemia tik materialinė gerovė, ir kad valstybė – tarsi įmonė: tuo geresnė, kuo didesnį gauna pelną, socialinius klausimus aukodama finansiniams laimėjimams ar finansiniam stabilumui.
Visada kartojau ir kartosiu, kad atskirai paimti finansiniai laimėjimai, pasiekti socialinių įtampų, nukritusio daugybės žmonių pragyvenimo lygio ar išaugusios emigracijos sąskaita – jokie laimėjimai. Tai – tik problemos perkėlimas iš vienos srities į kitą.
Yra daugybė sričių, daugybė niuansų – politinių ir ekonominių, bet kartu - ir moralinių bei vertybinių, kurie valstybės pamatus stiprina ne mažiau, nei ekonomika. Ir pirmiausiai šioje vietoje išskirčiau solidarumą. Nenoriu nuvertinti ekonominių dalykų, tiesiog noriu paneigti neretai girdimą vulgarią nuostatą, esą sukūrus ekonominę gerovę visa kita išsispręs savaime. Atvirkščiai – sukūrus solidarią ir atsakingą aplinką, kur dera teisės ir vertybės, o žmonės pasitiki vienas kitu ir visi savo valstybe, ir bus pritraukta daugiau investicijų, ir išsispręs daug socialinių problemų."
- Valdas Adamkus, 2011
Sunday, November 12, 2023
K. Sabaliauskaitė apie Lietuvių kalbą ir Valstybinę Kalbos Komisiją
K. Sabaliauskatės puikus rašinėlis apie mūsų kalbą ir jos "normintojus" yra čia.
Pora citatų:
"O būtent: kodėl lietuvių kalbos normintojai ir kovotojai už lietuvių kalbos tyrumą, taip nekenčiantys visa ko slaviška, čia pasirenka netgi ne slavišką, o grynai rusišką, sovietmečio įtvirtintą praktiką perrašinėti europiečių vardus? Juk tarpukario Lietuvoje rašyta ir d‘Artagnanas, ir „San Michele knyga“. Kas tai – noras išlaikyti lietuvius vis dar homo sovietikais? Rusų kalboje fonetinė asmenvardžių ir vietovardžių transkripcija yra pagrįsta – Rusija vartoja visiškai kitą raidyną, kiriliką, todėl nelieka kitos išeities. Lygiai kaip ir europiečiams, lotyniška abėcėle užrašantiems rusiškus, kinų ar japonų, hebrajų ar arabų kalbų vardus ir vietoves – tad kalbininkų aimanos, kad „negi tuoj ir hieroglifais Lietuvoje rašysime“ čia negalioja, juk esame lotyniškosios abėcėlės areale ir kalbame apie ta pačia abėcėle užrašytus vardus bei istoriškai Lietuvoje nuo amžių vartotas lotyniškas raides.Monday, November 6, 2023
Jonas Ohman pasakoja apie dabartinius iššūkius gynyboje bei karą Ukrainoje
labai įdomus pokalbis!