Thursday, December 30, 2021

atominės energijos renesansas artėja

NEI.org turi gerą straipsnelį kur Bill Gates paaiškina kodėl jis labai daug investavo į naujas atomines technologijas.

Sunday, December 12, 2021

Kas darosi? Klausimai konservatoriams.

“The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts.”

― Bertrand Russell

"He knows nothing and thinks he knows everything. That points clearly to a political career."

 George Bernard Shaw

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konservatoriai Lietuvoje save pristato kaip "patriotinę" partiją, kuri atstovauja krikščioniškas, tradicines vertybes, netoleranciją korupcijai, nepotizmui ir pan. Bent jau tokia retorika, ir jei tokie atvejai atsitinka jų oponentams, kritika būna griežta ir negailestinga. Dabar ši partija yra pagrindinė Seimo ir Vyriausybės partija. 

Kadangi neesu susietas su jokia partija ir tvarkingai balsuoju rinkimuose remdamasis tuo ką matau ir suprantu, kiekvieną kartą bandau įvertinti politikų veiklą ir kaip ji paveikia mane ir mano bendrapiliečius. 

Šiuo metu prisikaupė toks akmenukų maišelis. Išvardysiu tik stambesnius, vertybinius. Bandysiu ieškoti pateisinimų, paaiškinimų ir pan. Jei kas gali duoti daugiau info, įmeskit komentarą. 

1. Čia yra naujiena, paskatinusi parašyti šitą postą. Dabartinis Seimas atsisakė užbaigti liustracijos procesą ir nesiėmė buvusių KGB bendradarbių išviešinimo klausimo. Kodėl konservatoriai stabdo KGB agentų išviešinimą???

2. Apie stiprius korupcinius vidaus reikalų ministrės ryšius pasakoja S. Malinauskas čia. Palangoje panašu bus mitingas prieš A. Bilotaitę organizuotas konservatoriaus (!) Š.Vaitkaus. 

3. Administracinis nemokšiškumas ir koordinacijos tarp LR Vyriausybes ir Lietuvos Geležinkelių nebuvimas Belaruskalij atveju. Visu balsu šaukiama koks Lukašenka blogas ir kaip reikia griežtesnių sankcijų, ir staiga paaiškėja kad valstybinei įmonei pelnas yra svarbiau. Tuo pačiu metu Baltarusijos eksportas per Estijos uostus muša rekordus

4. Demaršai Kinijos atžvilgiu ir to pasėkmės. Aš suprantu, kad Lietuva formaliai teisi, bet nė viena šalis pasaulyje neleidžia vadinti Taivano atstovybės taip kaip Lietuvoje. Visur ji vadinama sostinės, Taipėjaus atstovybe. Gal visos kitos šalys - Danija, Didžioji Britanija, JAV ir pan., ne tokios moralios kaip Lietuva? Suprantu kad nereikia leisti kinams supirkinėti viską Lietuvoje kaip jie daro Baltarusijoje ar Afrikoje, bet kas buvo norėta šiuo atveju pasiekti? Ar buvo padaryta bent kokia analizė kaip tas paveiks Lietuvos interesus ir verslus? Juk prekyba su Taivaniu bent 5 kartus mažesnė nei su Kinija? 

5. Savanaudiškumas nematytas esant valdžioje kitiems. Atvejai čia ("Ant dviejų kėdžių ir iš dviejų piniginių: ministrai Seimo nariai nespjauna ir į kanceliarines Seimo išlaidas") ir čia ("Privilegijos sugrįžo: Seimo valdyba palaimino parlamentarų teisę vėl nuomotis automobilius už parlamentines lėšas") 

Vaizdas toks: ant vienos svarstyklių lėkštės padedam smulkias privilegijas, ant kitos - KGBistų vardų išvirešinimą. Visgi praėjo 30 metų, jų karjierai ko gero nebepakenksi? Sprendimas - randama laiko svarstyti privilegijų klausimą, liustracijos svarstymas atidedamas. 

Klausimas pabaigai. Multiple choice question. Ar ši valdžia yra:

  1. krizių kūrimo 
  2. krizių sprendimo
  3. vertybinė, kovojanti prieš blogus režimus visame pasaulyje, prieš korupciją ir už viešumą politikoje ir valstybės valdyme
  4. kita

Stebime toliau ir ieškome atsakymų. 

P.S. straipsniai pasirodę po šio blogo paskelbimo:

Prezidentas Valdas Adamkus neigiamai vertina santykių su Kinija sugadinimą: 

"Pavyzdžiui, susiklostę santykiai su Kinija. Man atrodo, kad nuostoliai yra milžiniški. To visiškai nereikėjo. Taivano klausimu turėjo vykti daug diskusijų, pozicija turėjo būti suderinta su Seimu, Vyriausybe ir prezidentu ir tik nutarus, kas geriausia šiame santykių palaikyme ar nepalaikyme, Taivano pripažinime ar nepripažinime, turėjo būti imtasi sprendimų.

Ir kas turėjo tą žingsnį padaryti pirmasis? Pasaulis – didžiosios valstybės, kurios turi įtaką ir kurių sprendimas duotų rezultatų, o ne Lietuvėlė. Su pagarba Lietuvėlei, lenkiu galvą prieš ją, bet tai ne mūsų jėgoms. Ne mes galime būti pavyzdys, kaip pasaulis turi elgtis. Štai tokių dalykų užsienio politikoje negali būti. Ir aš tikiuosi, kad tai daugiau nepasikartos."

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1575444/valdas-adamkus-apie-santykius-su-kinija-lenkiu-galva-pries-lietuvele-bet-tai-ne-musu-jegoms

Vienas iš matomiausių Lietuvos verslininkų Robertas Dargis pateikia savo nuomonę dėl Taivano ir Kinijos čia: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000192589/svarbus-pokalbis-verslininkas-robertas-dargis-lietuva-paskubejo-priimti-sprendimus-del-taivano-ir-kinijos-o-juos-svarstant-pritruko-isminties bei čia https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/robertas-dargis-nugaletojai-pirma-laimi-o-paskui-eina-i-kara-18-1624574

Prezidentė Dalia Grybauskaitė linki sekančiais metais nešaudyti sau į kojas:

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1575326/prezidente-dalia-grybauskaite-linkiu-kitais-metais-nustoti-saudyti-sau-i-kojas



Thursday, December 9, 2021