Wednesday, July 25, 2018

Geras straipsnelis apie "identiteto politiką"

... yra čia. Šiuo metu man atrodo kad geriau jau grupuotis pagal vertybes ir idėjas, bet ne pagal identitetą. Identiteto politika ne vienija, o poliarizuoja ir skaldo.

"The mere wish that we could all just get along can do nothing to combat sexism, homophobia, or white supremacy. In an unjust world, where certain segments of society are oppressed by others, simply trying to transcend our identities is not the answer. As Hannah Arendt said, “One can resist [oppression] only in terms of the identity that is under attack.” The idea that the oppressed can resist or escape their oppression by denying their own identities is a fiction.

Yet there is a worry that the obsession with identity politics could turn out to be a recipe for endless struggle and division. Take somewhere like Palestine and Israel, where intense identity politics rule the day. Can there ever be peace in that troubled region if the people there can’t transcend their narrow identities and embrace their common humanity? When both sides become so deeply entrenched in their respective religious identities and enduring sense of victimhood, it’s hard to be optimistic that there will be a solution."


Laura Maguire

Munk debates - debatas apie politkorektiškumą ir identiteto politiką. Stephen Fry yra puikus!

Tuesday, July 10, 2018

Apie "runkelius", "elitą", nacionalizmą, populizmą ir pan.

Steve Bannon yra labai kontroversiškas veikėjas, bet tai ką jis sako labai tinka ir prieš "runkelius" burnojančiam "elitui" Lietuvoje. Nors su juo dažnai nesutinku, bet buvo įdomu paklausyti.

Keletas užkliuvusių minčių:

* Europos Sąjunga netaps kita JAV bet liks nacionalinių valstybių ekonomine sąjunga. Dabartinė nacionalizmo banga tą įrodo. Nuo savęs pridėčiau kad ES netgi netaps kita Sovietų Sąjunga, nes ES valstybės turi daug daugiau autonomijos

* JAV po 2008 krizės yra socializmas turtingiems bei vargšams, o vidurinė klasė liko "kapitalistiškai" neapsaugota ir moka už viską: ji po įstatymų pakeitimų 2008 m. buvo priversta mokėti už "too big to fail" bankų padarytą žalą (kur iš principo buvo nubausti kurie taupo ir apdovanoti tie kurie skolinasi ir išlaidauja) bei kitas vyriausybės inicijuotas programas ir iš čia kilo dabartinis nepasitenkinimas

* Populistiniai procesai JAV seka paskui procesus Europoje, jie atsilieka maždaug 1-2 metais

Daugiau čia:


Monday, July 9, 2018

Mintis šiai dienai

Leges sine moribus vanae
Įstatymas be moralės yra niekas 
- Romėnų patarlė

Nėra įstatymo be apstatymo
 - Sovietmečio išmintis