Kelionė tęsiasi Portugalijoj. Iš Salamancos gana tiesus ir platus kelias į Lisaboną. Iš interneto buvom perskaitę kad Portugalija neseniai įvedė apmokamą kelių sistemą kur ant kelio nėra jokių užtvarų - kameros užfiksuoja mašinos numerį ir pagal tai paima mokestį iš kredito kortos. Pagal vieno brito atsiliepimus, jam mašinos tinkamai neužregistravus labai greitai teko pasikalbėti su policija ir susimokėti baudą. Taigi, ta kelio mokesčių sistema vadinasi EASYTOLL ir ko gero yra tai, kas bus įdiegta visam pasauly vietoj įprastų kelio mokesčių automatų. O veikia ji taip: įvažiuojant į šalį yra kelios atskiros juostos su automatais kurie paima tavo kredito kortos numerį ir užfiksuoja automobilio numerį. Ir tada - geros kelionės! Važiuoji kur nori, šalia greitkelio būna pažymėti mokesčiai už tą kelio atkarpą, viršuj kameros kurios nuskaito mašinos numerį net nesulėtinus greičio. Paprastai tas mokestis būna apie vieną eurą, bet jų yra gana daug, gal prie kiekvieno išėjimo. Taip pat reikia pridėti apie 25 centų "aptarnavimo mokestį" kuris atskaitomas kiekvieną kartą kai tavo numeris nuskaitomas - visumoj už naudojimasi keliais gaunasi gana solidi suma. Kažkodėl pagalvojau apie "death by a thousand cuts" - žinoma finansine prasme. Man ši sistema padarė gana didelį įspūdį, vienintelis trūkumas buvo tai kad jaučiausi visą laiką stebimas - tos kameros (jei tik jos nori) gali nustatyti mano mašinos vietą labai tiksliai ;)
Portugalijos vaizdas yra kiek kitoks nei Castilla y Leon. Lygumas pakeitė nedideli kalnai, atsirado daugiau mažų medžių. Nors ir daugiau žalumos, bet panašu kad žemė ne tokia derlinga kaip toje Ispanijos dalyje iš kurios mes atvykom. Pietum sustojom mažam miestelyje Belmonte - šis miestelis Portugalijoj yra unikalus tuo, kad jame gyvena daug žydų. Iš vis, Iberijos pusiasaly žydai pradėjo gyventi labai seniai - spėju nuo Romos imperijos ar (dar labiau) nuo musulmonų atėjimo laikų. 1492 metais Ispanijos monarchai dėl religijos išvarė žydus iš Ispanijos, bet Portugalijoj jie liko - ir šis miestelis manau yra to liudijimas. Kuo toliau, tuo lengviau suprasti kas vietinėje virtuvėje patinka - taigi užsisakėm vietiniu būdu paruoštą šviežią menkę - kas ispaniškai vadinasi "Bacalao", o portugališkai "Bacalhau". Mmmmm.
Portugalija yra gana maža šalis kuri dažnai lieka didesnės ir svarbesnės Ispanijos šešėlyje. Tačiau tas nereiškia kad Portugalijoje nėro ko pamatyti atvykstant iš Ispanijos. Portugalija irgi buvo jūrinė valstybė kuri turėjo svarbias kolonijas - tarkim Brazilija, Angola, ar prekybinis uostas Macau. Miestelis Sintra kažkokia prasme yra tos kolonijinės praeities atspindys. Tarkim Carvalho Monteiro - portugalų kilmės Brazilijos kapitalistas - 19 amžiaus gale čia pastatė savo vasaros rezidenciją Quinta da Regaleira. Kurį laiką ši rezidencija ėjo iš rankų į rankas (tarkim nuo 1987 iki 1997 japonų korporacija AOKI buvo jos savininkė), kol galiausiai 1997 ją perėmė Sintros savivaldybė ir atnaujinę atidarė turistams. Man ši vieta padarė labai didelį įspūdį - pridedu tik vieną nuotrauką iš šio UNESCO Pasaulio paveldo perlo. Galvojau įdėti daugiau bet supratau kad to įspūdžio vis tiek neperteiksiu.
Kelionė tęsiasi - dabar mūsų tikslas yra Lagos. Net tas kur Nigerijoj - šiuo atveju važiuojam į Algarvę, pietinį Portugalijos regioną. Lagos reiškia ežerai, ir čia ko gero yra tai kas sieja portugalų įkurtą Nigerijos Lagos ir Portugalijos Lagos - čia daug įlankų, ežeriukų. Matosi labai daug "all inclusive resorts", šalia kurių dažniausiai plėvesuoja keturios ar penkios veliavos - ES, Portugalijos visada ir tada būna kombinacija pasirinktinai - Didžioji Britanija ir Airija arba Britanija ir/ar Vokietija su Olandija. Ko gero tas kažkiek paaiškina šių vietų demografiją. Televizijos kanalai kurie pasiekiami per anteną irgi panašiai - šalia portugališkų yra angliški ir vokiški. Ar dėl turistų kiekio, ar dėl šalies mažumo, beveik visi portugalai gan gerai šneka angliškai. Tokiam kaip aš, kuris nemoka romėnų kalbų (po Ispanijos ar ypač Prancūzijos) - tas viską palengvina. Matosi nemažai infrastruktūros objektų su lentutėmis kurios sako kad tai buvo finansuota iš Europos Sąjungos lėšų. Statybų krizės padariniai taip pat jaučiasi - matosi kad čia taip pat yra nebaigtų statybų, negyvenamų namų.
Aišku būtų sunku nepaminėti priežasties dėl kurios čia visi važiuoja. Tai - pajūris. Krantas yra iš raudono molio kurį per daug metų vandenynas išplovė sukurdamas įspūdingus darinius - grotus, urvus, olas.
|
Quinta da Regaleira, Sintra - tikrai verta pamatyti. Čia - bokštas kuris eina žemyn - arba šulinys su laiptukais |
|
Lagos pajūris |
|
Footie this week! |
|
Lagos žvejų uostas |
|
Portugalijos rinktinės parduotuvė |
|
Portugalijos keliai - apmokami |
|
Berniukas karalius - Dom Sebastiao. Jam tapus karalium 1568, jis buvo 14 metų
|
No comments:
Post a Comment