Fone pasigirstančių balsų dėl paramos Ukrainai mažinimo, generolas Wesley Clark atsako į kritikų argumentus kodėl reikia remti Ukrainą. Aš manau kad analogija su Antruoju Pasauliniu Karu, ir kaip prie jo buvo prieita yra tikrai pamokanti ir turinti panašumų su dabartine situacija.
Klausimas: "Kiek biurokratų dirba Lietuvoje?" Atsakymas: "Maždaug pusė"
Norėčiau papasakoti apie lietuvišką įmonę kuri vadinasi Teltonika. Įkurta nieko neprivatizuojant ir "neprichvatizuojant"; iš smulkaus elektronikos tiekėjo ši firma užaugo ir pasidarė ko gero pačia svarbiausia Lietuvos IoT (internet of things) įmone.
2022 Molėtuose buvo pastatytos gamybinės patalpos sukuriančios darbo vietas virš 300 gyventojų. Buvo dideli planai statyboms ir Vilniuje. Deja, vyriausybės reklamuotas "fast track" nesuveikė, ir įmonės vadovas Paukštys nusprendė išeiti į viešumą ir vardais pašaukti tuos kurie stabdo projektą ar nedaro savo darbo užtikrinant jo įgyvendinimą. Minimi Rokas (Masiulis), ministras Kasčiūnas (įtakingas vienos partijos ministras kuris dėl politinių priežasčių sakė užtikrinisąs kad jo vadovaujama ministerija nepirksianti Teltonikos dronų) ir pan.
Teltonikos vadovybė nusprendė reikalų nespręsti skambinant aukštose kėdėse sėdintiems politikams, o leido biurokratams daryti savo darbą. Tas darbas nevyko, ir tada viskas buvo paviešinta. Panašu kad po paviešinimo reikalai pajudėjo, ir aš Teltonikai linkiu kuo didžiausios sėkmės.
Bet istorija yra pamokanti. Ji parodo kur yra "Elephant in the room" - "dramblys kambaryje".
Yra dar daug darbo tvarkant valstybės biurokratinį aparatą, užtikrinant kad valdininkai dirbtų efektyviai, skaidriai, iniciatyviai, užtikrindami įstatymo dvasios, o ne raidės įgyvendinimą.
Praėjus maždaug dviem savaitėm po šio išviešinimo, gruodžio 4, Via Lietuva paskelbė, kad projektas jau suderintas ;)