Monday, October 25, 2010

Nesėkminga Lietuvos užsienio politika

Kažkodėl gana daug minčių atėjo pradėjus galvoti apie Seimo kvailystes liečiančias nelietuviškų pavardžių rašymą bei bandymą įtvirtinti "lygesnių tarp lygių" principą. Pagalvojus, na gerai - Seime visokie TT, Darbo Partija, prisikėlėliai ir pan - taigi rinkėjai juos tokius išrinko. Na bet juk ne visi tokie?

Bet štai pačioj netikėčiausioj vietoj - Užsienio Reikalų ministerijoj - daroma (šią nuorodą rekomenduoju atidaryti kitam lange - lėtas ryšys) sunkiai pataisoma žala Lietuvai.

Aš jau net nešneku apie pono A.Ažubalio prašovimą pro šalį su lenkiškomis pavardėmis:
Cituoju:
"„Pagal tarptautinės tiesės dokumentus nėra jokios prievolės Lietuvai, kuri įpareigotų ją elgtis taip, kaip teikta šiame įstatymo projekte. Čia nėra santykių su Lenkija klausimas“, – Alfa.lt komentavo A. Ažubalis"
Deja deja realybė rodo kad Ažubalio supratimas apie santykius su Lenkija yra labai klaidingas.

Čia pateikti tik plika akimi matomi Lietuvos užsienio politikos vado "paklydimai". Aš esu tikras kad čia tik ledkalnio viršūnė - juk mes nežinome apie visus vakarėlius ar susitikimus su kitų šalių ambasadoriais ar atstovais kur mūsų diplomatijos vado minties "deimančiukai" tikrai sužiba.

Klausimas - kiek Lietuvos žmonėms kainuoja tokia situacija? Ar būtų galima kaip nors įvertinti prarastas verslo galimybes ir (dar labiau) sugadintą tarptautinį šalies įvaizdį?

P.S. Čia dar vienas lrytas.lt straipsnis apie santykius su Lenkija.

Edward Lucas kalba us BNS apie Lietuvos užsienio politiką.

Nepaisant to kas teisus,nepaisant purvo kuris teka Lenkijos žiniasklaidoj, A.Ažubalis gana silpnai atrodo prieš R.Sikorskį (tinklapis čia). Aš Lietuvos ministrui rekomenduočiau pagilinti anglų kalbos žinias ir manieras ;(
O gal tas jau nebesvarbu?

No comments:

Post a Comment